Italian - ItalyAlbanian-ALEnglish (United Kingdom)

Email Print

Maratona e Kenges Popullore

Event 

Maratona e kenges popullore
Title:
Maratona e kenges popullore
When:
01.05.2012 - 01.09.2012
Where:
Ne mbare Shqiperine -
Category:
Live Shows - Spektakle

Description

MARATONA 6

e Kengeve te Shekullit

Nje prodhim i RTV KLAN & Promotor
Mega-Festival neper qytetet kryesore te Shqiperise
Parada e Hiteve te muzikes popullore e qytetare
Me artistet yje nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia
Nete Festive gjate Vere 2011

“Maratona e kenges popullore e qytetare” eshte nje nje manifestim I njohur muzikor, qe eshte ne sezonin e 6 ne RTV Klan. Ai eshte nje spektakel udhetues i interpretuesve me te suksesshem te muzikes popullore e qytetare shqiptare. Eshte nje format me nje audience te gjere televizive, i testuar gjate ketyre viteve, me tregues te jashtezakonshem pjesemarrjeje te publikut ne sheshe. Ky spektakel ka lancuar pergjithesisht hitet e reja te muzikes popullore, gjate sezonit veror.

Por, pas suksesit te “Kengeve te shekullit” qe u transmetua pergjate gjashte muajve
(Shtator-Mars 2011), ne kete edicion shkrihen dy formatet “Maratona e kenges popullore” dhe “Kenget e shekullit”.

Jane rreth 30 artiste te kenges popullore te cilet do te sjellin e kenget dhe hitet me te famshme te Shqiperise nga te gjitha trevat – Veri, Shqiperi e Mesme, Jug, madje dhe ato shqiptare ne Kosove, Maqedoni e Mal te Zi. Do te kete karakterin e nje feste , nje megafesivali qe do te levize ne dhjete qytete shqiptare.

Ky eshte edicioni I 6-te I “Maratones se Kenges popullore e qytetare”. Por kete here syohen te sillen emrat me te suksesshem te kesaj gjinie sic jane – Frederik Ndoci, Bujar Qamili, Irini Qirjako, Selami Kolonja , Endri&Stefi, Maya, Eranda Libohova, Ramadan Krasniqi, Grupi I Beratit, Grupi “Pleqte e Krujes”, Grupi I burrave te Kavajes, “Karafilat qe ka Shkodra”, Fatmira Brecani, Liri Rasha, Grupi I Permetit, Petrit Lulo,Rosela Gjylbegu,Ylli Baka, Grupi “Ali Pasha”, Grupi cam dhe Enkelejda Arifi etj etj.

Kenget jane pjese te historise, emocione, melodi te kenduara me pasion dhe ndjenje, dhe ndoshta eshte e veshtire te cilesosh se cila eshte “Kenga e e shekullit”, publiku ka shijet e tij, keshtu qe kete edicion do te kete edhe nje nderthurje te anes muzikore me nje sondazh se cila eshte “Kenga e shekullit” per secilin nga ata qe vjen te degjoje, te kendoje apo te kerceje nen ritmin e kenges qe preferon.

Venue

Ne mbare Shqiperine
Vendi-Venue-Sede:
Ne mbare Shqiperine   -   Website

Description

Aktivitete te ndryshme ne mbare shqiperine plazhe, spektakle etj
Different activities on all over Albania beaches, shows, events
Diverse attività in tutta Albania, spiaggie, spettacoli, eventi